Master Sistem

Mul-T-Lock herhangi bir amaca ve herhangi bir müşterinin ihtiyacına uyan Master Anahtar sisteminin tasarım ve imalatında bir dünya lideridir. Mul-T-Lock

Master anahtarlama muhtelif önemli avantajları son kullanıcılar için sunar :

         Aşırı dolu anahtarlıkların yerini bir tek anahtar alır. Master Anahtar sistemi yöneticilerin sistemde mevcut bulunan bütün kapıları açmalarına olanak sağlar ki bu sırada diger kullanıcılara sadece belirli kapıları açan anahtar temin edilir.

          Ev ofis ve araç kullanıcıları için kilit silindirleri ile çalıştırılabilir ve bir anahtar ile kontrol edilir .

Şifreleme kiti,aparatları ve bilgisayarlı programlar ile temin edilir. Kendi müşterileri için Master Anahtar sistemlerini tasarlamak ve oluşturmak isteyen anahtarcılar için özel eğitim verilmektedir. Mul-T-lock’un Master Anahtarlama iki dost yazılım programını sunmaktadır:

MASTERpiece: Master Anahtar sistemi tasarımcısı için en üst düzeydir. Gerekli olan bütün bilgileri bilgisiyir ekranında sunar ve hem Hiyerarşik ve hem de Matris tasarımı metotlarını destekler. MASTIRpiece hızlı,kolay ve etkin tasarım projesini mümkün kılar.

 Mul-T-Lock’un sistemleri iki alternatif tasarım metoduna dayandırılabilir.

Hiyererşik Tasarım: Erişim yetkilendirmesinin muhtelif seviyelerini daha yüksek seviyelerdeki yetkilendirme ile birleştirilen ve bu şekilde daha düşük seviyeli girişlerin açıklanmasına olanak sağlar. Normal olarak, Hiyerarşik sistemlir sistemde mevcut bulunan her kilit silindirini açabilen Genel Master (GM) anahtarları sadece bir tek kilit silindirini açan anahtarlara kadar olanları içlerine dahil eder .

İlüstrasyon: Bu örnekte , Genel Master (GM) anahtar bütün kilit sistemlerini açmaktadır. M1.1.1 ve M2.2 gibi her alt seviye anahtarlar ise sadece bir kilit silindirine uymaktadır.

Matris (Çarpraz) Tasarım: Her bir kolonun işyerinde mevcut bulunan bir kilit silindirini temsil ettiği ve her sıranın da anahtar anahtarlığı temsil ettiği Matris tablosuna dayanarak, bu metot tasarımcının her anahtar için hassas erişim yetkilendirmesini tanımlamasına olanak sağlar.

İlüstrasyon: Bu örnekte, K1 anahtarı 4 kilit silindirinin hepsini açmaktadır ve K2 ise sadece C2’yi açmaktadır. C2 de 4 anahtarın hepsini açabilen  bir merkezi kilit silindirdir.

master1